Loading...
Loading...

Czyszczenie wymienników ciepła Śląsk

Mając odpowiednie doświadczenie w branży, najlepszych, wykwalifikowanych fachowców oraz niezbędny sprzęt, oferujemy profesjonalne czyszczenie wymienników ciepła na terenie całego Śląska. Posługujemy się nowoczesnymi, dedykowanymi urządzeniami do czyszczenia wymienników ciepła.

Nasze usługi przedłużają żywotność urządzeń dzięki starannie usuniętym, trudnym zabrudzeniom i osadom w postaci rdzy i kamienia. Czyszczenie wymienników ciepła zalecane jest również w celu zwiększenia wydajności urządzenia, osiągnięcia maksimum jego wydajności, a tym samym zmniejszenia kosztów jego eksploatacji.

Jak czyścić płytowy wymiennik ciepła?

Do tak specyficznych urządzeń konieczne jest zastosowanie bardzo konkretnych i skutecznych metod. Czyszczenie płytowych wymienników ciepła wymaga zastosowania mycia hydrodynamicznego. Wykorzystywane do tego urządzenia do czyszczenia wymienników ciepła generują bardzo wysokie ciśnienie, sięgające nawet 2 500 barów. Powstający w ten sposób strumień wody jest w stanie usunąć nawet bardzo trudne zabrudzenia. Ogromną zaletą tej metody czyszczenia płytowych wymienników ciepła jest jej uniwersalność oraz bezpieczeństwo, ponieważ nie wymaga stosowania środków chemicznych.

Istnieją dwa skuteczne sposoby, jak czyścić płytowy wymiennik ciepła. W pierwszej wersji płyty znajdujące się wewnątrz wymiennika są wyjmowane i dokładnie oczyszczane pod strumieniem wody z wszelkich zabrudzeń. Druga metoda czyszczenia płytowych wymienników ciepła zakłada wypłukiwanie zabrudzenia spomiędzy płyt bez ich wyciągania na zewnątrz.

Jak często należy wykonywać czyszczenie wymienników ciepła?

O wydajność i dobrą kondycję wykorzystywanych urządzeń warto dbać regularnie i na bieżąco sprawdzać ich stan. Najlepiej jednak przeprowadzać profesjonalne czyszczenie wymienników ciepła przy okazji okresowych prac serwisowych. Dzięki temu zapewniacie sobie Państwo optymalne warunki pracy urządzeń, ich długą żywotność i bezawaryjność.

Warto pamiętać, że regularne prace tego typu zmniejszają koszty – napraw oraz późniejszych usług związanych z czyszczeniem wymienników ciepła w chwili, kiedy są one bardzo zabrudzone. To inwestycja na przyszłość.

Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie wymienników ciepła?

Naszym Klientom zawsze oferujemy konkurencyjne stawki za czyszczenie wymienników ciepła. Wszystkie zlecenia traktujemy rzetelnie, dlatego kosztorys prac zawsze ustalamy indywidualnie. Na cenę wpływ ma między innymi zakres prac, stopień zabrudzenia oraz liczba wymienników do wyczyszczenia.

SIEDZIBA FIRMY:

PS JET SERVIS ARTUR SYDORYK,
MARCIN PACHOŃSKI SPÓŁKA CYWILNA

ul. Jaroszowicka 60, 43-109 Tychy

NIP: 6263031610
REGON: 381508393

DANE DO FAKTURY:
ul. Polna 11C, 41-935 Bytom