Loading...
Loading...

Prace alpinistyczne i wysokościowe:

Poszukujesz firmy świadczącej usługi alpinistyczne, a może sam marzysz o takim zawodzie? Z pewnością obiły Ci się o uszy hasła typu „praca alpinistyczna”, „usługi alpinistyczne”, ale tak do końca nie wiesz, co to właściwie jest i na czym w praktyce polega? Dziś chcielibyśmy zgłębić temat alpinizmu przemysłowego i odpowiedzieć na najczęściej w tym temacie zadawane pytania.

Alpinizm w pierwszym odruchu kojarzy nam się ze wspinaczką po górach albo specjalnych ściankach wspinaczkowych. Raczej ze sportem i pasją niż z pracą. Wielu pasjonatów łączy oba te zajęcia, bądź też na bazie swoich sportowych doświadczeń postanawia zająć się tym zawodem. Jest to zadanie wymagające ogromnej sprawności, skupienia i siły, dobrej kondycji fizycznej, a także samozaparcia, odporności na stres i wytrzymałości – jest to praca na świeżym powietrzu, przy różnych, często trudnych warunkach atmosferycznych. Oczywiście na wysokościach, zatem zdecydowanie nie dla osób borykających się z lękiem wysokości czy przestrzeni. Alpinista przemysłowy musi być wyposażony w specjalistyczny, atestowany sprzęt, zapewniający bezpieczeństwo i zachowanie wszelkich środków ostrożności.

 

Zlecenia alpinistyczne, zlecenia wysokościowe

Alpinista przemysłowy potrzebny jest do różnego rodzaju prac na wysokościach od tych najłatwiejszych – mycia okien wysokich wieżowców, odśnieżania dachów, zawieszania reklam, banerów, plakatów, aż po naprawdę trudne i skomplikowane, wymagające większego doświadczenia oraz odpowiedniej wiedzy – na platformach wiertniczych, w elektrowniach, na wiatrakach, tamach, okrętach, kominach. Może prowadzić ocenę techniczną danego budynku, różnego rodzaju prace serwisowe, porządkowe, malarskie, montażowe. Przyda się nawet przy wycince wysokich drzew.

Aby pełnić usługi wysokościowe należy ukończyć specjalistyczne kursy i szkolenia: stażysty, technika i specjalisty dostępu linowego. Trzeba zdać egzaminy oraz otrzymać od lekarza zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy na wysokościach. A w jaki sprzęt muszą być zaopatrzone dobre firmy alpinistyczne? Przede wszystkim kaski, uprzęże robocze, karabinki, liny, bloczki, lonże, pytki i inne różne specjalistyczne przyrządy. Każdy pracownik powinien dodatkowo mieć na sobie odpowiedni strój – niekrępujący ruchów, swobodny, a zarazem ciepły i chroniący ciało. Poleca się bieliznę termoaktywną oraz nieprzemakalne kombinezony. Wyposażenie pracownika obejmuje również środki ochronne – zatyczki do uszu, okulary ochronne, rękawice.

Wiemy już chyba wszystko, co niezbędne na temat prac alpinistycznych przemysłowych. Teraz przejdźmy do znalezienia firmy, którą moglibyśmy zatrudnić, jeśli potrzebujemy skorzystać z takich właśnie usług. To nic trudnego, wpisujemy w wyszukiwarkę hasła: prace alpinistyczne, prace wysokościowe i przenosimy się na stronę firmy. Firma PS JET Servis posiada w swojej ofercie profesjonalne prace wysokościowe w obrębie Katowic i Śląska, ale również w całej Polsce przy zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa. Odpowiednio wykwalifikowany zespół zaopatrzony w profesjonalny sprzęt dotrze nawet w najtrudniej dostępne miejsca. Usługi wykonywane są przy pomocy systemu linowego, co umożliwia rezygnację ze specjalnych rusztowań, pomagając tym samym zaoszczędzić i czas i pieniądze. Konserwacja, malowanie, czyszczenie, montaż i demontaż najróżniejszych elementów i urządzeń, kładzenie instalacji, udrażnianie rynien, odśnieżanie dachów – to tylko kila przykładów możliwych prac, przy których niezbędne mogą okazać się usługi alpinistyczne.

Prace alpinistyczne cena

Usługi alpinistyczne wyceniane są indywidualnie dla każdego klienta. Najlepiej skontaktować się w tym celu już bezpośrednio z firmą PS JET Servis. Możemy jednak zagwarantować rozsądne, atrakcyjne ceny, terminowość, a także niezbędne kwalifikacje i szkolenia przekładające się na dokładność i efektywność wykonywanych zadań. Najlepsze firmy alpinistyczne? PS JET Servis zdecydowanie się do nich zalicza. Bez względu na to, czy interesuje Cię wieszanie banerów, czyszczenie budynków i okien, a może odśnieżanie dachów, to firma, którą możesz obdarzyć swoim zaufaniem.

PS JET Servis to nie tylko prace alpinistyczne. W ofercie firmy znajdziemy także wiele innych przydatnych usług: czyszczenie rur wodociągowych, czyszczenie betonu i konstrukcji stalowych, mycie przemysłowe, czyszczenie i dezynfekcja kanałów wentylacyjnych, czyszczenie wymienników ciepła i usuwanie betonu. Zajrzyj na stronę https://psjetservis.pl/, a znajdziesz tam dokładną mapkę dojazdu i jeszcze więcej wyczerpujących informacji o firmie, w tym także bogatą galerię zdjęć. W razie ewentualnych pytań nie bój się zwrócić do firmy mailowo bądź telefonicznie – uprzejma, miła i fachowa obsługa gwarantowana!

 


Zakres usług:


Kontakt:

 

Artur Sydoryk 

Marcin Pachoński 


SIEDZIBA FIRMY:

PS JET SERVIS ARTUR SYDORYK,
MARCIN PACHOŃSKI SPÓŁKA CYWILNA

ul. Jaroszowicka 60, 43-109 Tychy

NIP: 6263031610
REGON: 381508393

DANE DO FAKTURY:
ul. Polna 11C, 41-935 Bytom