Loading...
Loading...

Projektowanie 2D, 3D form wtryskowych, matryc, tłoczników i wykrojników – Jak to się robi?

Wykonywanie przedmiotów przy pomocy formowania wtryskowego jest bardzo popularne. Pozwala bowiem na szybkie uzyskanie produktów o pożądanych kształtach przy jednoczesnym poniesieniu niskich koszów. Aby jednak taka produkcja była możliwa, niezbędna jest odpowiednio wykonana forma wtryskowa. To właśnie odpowiednie jej zaprojektowanie i wykonanie jest podstawą do bezproblemowej produkcji.

Projektowanie form wtryskowych

Projektowanie form wtryskowych wymaga niezwykle dużej precyzji i wiedzy, aby produkt finalny jak najlepiej spełniał swoje przeznaczenie. Projektowanie formy wtryskowej rozpoczyna się od wybrania najlepszego do jej wykonania materiału, który gwarantuje jej niezmienność przez długi czas.

Ze względu na bardzo wysokie temperatury, jakie panują podczas formowania wtryskowego formy muszą być odporne na nagrzewanie. Jakakolwiek zmiana ich kształtu powoduje ich niezdatność do użycia, ponieważ nie pozwalają na uzyskanie pożądanych kształtów gotowych produktów.

Nie bez znaczenia dla produkcji formy pozostaje również rodzaj tworzywa, które będzie wykorzystywane w procesie formowania wtryskowego. Niektóre bowiem wymagają zastosowania nieco odmiennych materiałów do wykonania formy lub przynajmniej ich domieszki. Dobrze zaprojektowana i wykonana forma pozwala na jej stosowanie przez wiele lat bez żadnych uszczerbków i obaw o zniekształcenie.

Projektowanie tłoczników, wykorzystywanych w matrycach i wykrojnikach

Równie wiele czasu zajmuje projektowanie tłoczników, wykorzystywanych w matrycach i wykrojnikach. To właśnie one bardzo często odpowiedzialne są za właściwe wykonanie gotowego produktu przy pomocy wykrojnika. Istotne jest nie tylko właściwe ich wykonanie, ale również odpowiednie ich zaprojektowanie i wybranie właściwego materiału do ich produkcji.

Projektowanie wykrojników, matryc bardzo często odbywa się na indywidualne zamówienie, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Obecnie do projektowania jak również do realizacji takich prac stosuje się nowoczesne techniki komputerowe. Zaprojektowane w ten sposób elementy wytwarza się przy pomocy sterowanych komputerowo maszyn, co pozwala na odzwierciedlenie wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółów.

Nasza firma oferuje wykonywanie form wtryskowych, jak również elementów takich jak tłoczniki czy wykrojniki matryc. Posiadamy odpowiednie doświadczenie do realizacji takich projektów jak również dysponujemy odpowiednim sprzętem. Podczas realizacji projektów wykorzystujemy najnowsze technologie, pozwalające uzyskać idealne wymiary i odpowiednio dopasowany do oczekiwań klienta produkt.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu przedstawienia oferty na wykonanie interesującego projektu.

SIEDZIBA FIRMY:

PS JET SERVIS ARTUR SYDORYK,
MARCIN PACHOŃSKI SPÓŁKA CYWILNA

ul. Jaroszowicka 60, 43-109 Tychy

NIP: 6263031610
REGON: 381508393

DANE DO FAKTURY:
ul. Polna 11C, 41-935 Bytom