Loading...
Loading...

Elektrodrążenie wgłębne a drutowe – czym się różnią?

Jedna i druga metoda służy obróbce metali. Jednak cięcie drutem będzie miało inny charakter niż elektrodrążenie wgłębne i stosowane będzie w przypadku chęci osiągnięcia innych efektów. W takim razie jak wygląda elektrodrążenie na Śląsku i czym się charakteryzuje?

Posiadanie elektrodrążarek – zarówno wgłębnych, jak i drutowych – pozwala na obrabianie materiałów bez względu na ich twardość. Wykorzystywane są do produkcji bardzo wymagających form, takich jak formy wtryskowe, matryce, tłoczniki, stemple, wykrojniki, wkłady różnego rodzaju.

Czym charakteryzuje się elektrodrążenie wgłębne?

Elektrodrążenie wgłębne wykorzystywane jest do tworzenia bardzo precyzyjnych kształtów, formowania detali oraz nawet drobnych szczegółów. Można powiedzieć, że elektrodrążenie wgłębne jest niejako uzupełnieniem metody obróbki skrawaniem, ponieważ pozwala na uzyskanie efektów niemożliwych do uzyskania właśnie tą metodą.

Elektrodrążenie otworów dzięki temu urządzeniu wykonuje się nawet w bardzo twardych materiałach, określanych jako trudnoskrawalne. Najlepiej sprawdzają się przy produkcji elementów maszyn o wklęsłym kształcie, skomplikowanych formach oraz elementów, które łączą się pod kątem ostrym. Podobny efekt jest niemożliwy do osiągnięcia innymi metodami. W takim razie czym różni się elektrodrążenie wgłębne oraz elektrodrążenia drutowego?

Elektrodrążenie drutowe, czyli cięcie drutem

Swoją nazwę proces elektrodrążenia drutowego nosi od używanego do tego celu materiału – drutu, którego grubość wynosi zwykle od 0,1 mm do 0,3 mm. Wbrew pozorom cięcie drutem idealnie sprawdza się w przypadku obróbki bardzo twardych i wymagających materiałów.

Zwykle elektrodrążenie na Śląsku wykorzystywane jest do wytwarzania wymagających precyzyjności kształtów ze stali hartowanej czy stali szybkotnącej. Zazwyczaj w ten sposób powstają wykrojniki czy formy wtryskowe. Co ciekawe, z metody cięcia drutem korzysta się też w chwili produkowania narzędzi do… obróbki skrawaniem. Chyba ten ostatni element mówi najwięcej o możliwościach, jakie daje elektrodrążenie drutowe oraz elektrodrążenie wgłębne.

Kto wykonuje elektrodrążenie na Śląsku?

Usługi profesjonalnego elektrodrążenia na Śląsku oferowane są przez kilka solidnych i wartych uwagi firm. Przy wyborze warto kierować się doświadczeniem firmy, jej zapleczem technicznym i parkiem maszyn. Warto też sprawdzić wyceny – te są zwykle przygotowywane indywidualnie – ze względu na specyficzny charakter zamówień na usługi elektrodrążenia drutem.

SIEDZIBA FIRMY:

PS JET SERVIS Sp. z o.o.

ul. Jaroszowicka 60, 43-109 Tychy

NIP: 6263031610
REGON: 381508393
KRS: 0001135138

DANE DO FAKTURY:
ul. Polna 11C, 41-935 Bytom