Loading...
Loading...

Usługi CNC

Zanim przejdziemy do omówienia i zastosowania usług CNC, zastanówmy się najpierw co tak właściwie oznacza to słowo? CNC to skrót wywodzący się z języka angielskiego, computerized numerical control – skomputeryzowana kontrola urządzeń numerycznych.

Urządzenia CNC są to cuda nowoczesnej technologii programowane przy pomocy wbudowanego w nie mikrokomputera. To nowoczesne, skomputeryzowane maszyny typu frezarki, tokarki, posiadające czujniki oraz układy automatycznego sterowania służące do obróbki materiałów.

Jakie są ich wady i zalety?

Popularność usług CNC z biegiem lat wciąż rośnie. Choć ich pojawienie się na rynku początkowo mogło budzić pewne wątpliwości i obawy, obecnie już nawet ciężko wyobrazić sobie wykonywanie pewnych czynności i prac bez ich użycia. Ich powstanie to swoisty przełom w dziedzinie obróbki automatycznej różnego typu. Coraz więcej klientów i przedsiębiorców idąc z duchem czasu i rozwoju, decyduje się na wybór tych nowoczesnych technologii. Dzięki temu mogą zaoszczędzić czas i pieniądze.

Powierzenie pewnych zadań niejako w ręce maszyn pozwala wyeliminować ryzyko błędu niemal do zera. Dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom maszyny CNC umożliwiają szybszą i dokładniejszą oraz bardziej precyzyjną pracę wykonywanych elementów o jednakowych, powtarzalnych kształtach, wymiarach i właściwościach. W praktyce oznacza to mniejsze straty materiału, wcześniej często niepotrzebnie traconego przez pomyłki ludzie. Usługi CNC są także znacznie szybsze niż obróbka ręczna i tradycyjna praca ludzkich rąk. Ten sam element można kopiować i tworzyć wiele razy, mając pełną gwarancję, że będzie on identyczny z pierwowzorem.

Ich zalety zdecydowanie przewyższają wady. Do ewentualnych minusów można by zaliczyć konieczność zastosowania specjalnego oprogramowania, czy też koszty związane z konserwacją i naprawą tych maszyn. Możemy być jednak pewni, że z biegiem czasu maszyny te wciąż będą udoskonalane, aby korzystanie z nich przynosiło jeszcze więcej plusów i tym samym zminimalizować ewentualne niedogodności.

Usługi CNC – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

W wielu branżach to coraz częściej i chętniej wybierane rozwiązanie. W przemyśle, mechanice, produkcji, medycynie, jubilerstwie, rolnictwie, motoryzacji, lotnictwie, wojsku, kosmetyce, farmaceutyce, elektronice, a nawet branży spożywczej. Ich pole działania jest nieograniczone i naprawdę szerokie – znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na precyzyjne, często powtarzalne wytwarzanie różnego rodzaju detali na dużą skalę i w ogromnej ilości zachowując przy tym najwyższe standardy jakości gotowych elementów. Zamiast standardowej pracy ludzkich rąk i pracy manualnej, stawia się na skomputeryzowane maszyny, aby ograniczyć czas i zwiększyć wydajność oraz zredukować koszty. Pod pojęciem usług CNC znajdziemy takie zabiegi jak: szlifowanie, frezowanie, cięcie, skrawanie itp.

SIEDZIBA FIRMY:

PS JET SERVIS ARTUR SYDORYK,
MARCIN PACHOŃSKI SPÓŁKA CYWILNA

ul. Jaroszowicka 60, 43-109 Tychy

NIP: 6263031610
REGON: 381508393

DANE DO FAKTURY:
ul. Polna 11C, 41-935 Bytom