Loading...
Loading...

Frezowanie i Toczenie CNC – Na czym polegają te metody obróbki?

Precyzyjna obróbka wielu materiałów jest obecnie jedną z bardziej poszukiwanych usług. Klienci, którzy chcą mieć odpowiednio wykonane usługi poszukują firm, które realizują je przy zastosowaniu odpowiednich metod. Jednym z tych, które cieszą się coraz większą popularnością jest między innymi frezowanie i toczenie CNC. Obie metody służą do uzyskania pożądanego kształtu przedmiotu, natomiast różnią się od siebie między innymi sposobem ich realizacji.

To która metoda będzie najlepsza często uzależnione jest przede wszystkim od wielkości obrabianego elementu czy też tego, jaki kształt finalnie ma być pozyskany.

Frezowanie CNC

Frezowanie CNC polega na skrawaniu nadmiaru materiału, aż do uzyskania pożądanego kształtu. W tej technologii przedmiot podlegający obróbce jest nieruchomy, poruszają się jedynie ostrza skrawające. Ich ruch możliwy jest w wielu kierunkach, aby jak najlepiej odzwierciedlić planowany kształt.

Wiele możliwości, jak chodzi o ruch ostrzy i tym samym uzyskanie wymaganych kształtów powoduje, że stało się niezwykle popularna metodą wykonywania wielu przedmiotów, w tym takich jak narzędzia czy części samochodowe.

Toczenie CNC

Nieco inaczej wykonywane jest toczenie CNC. Tutaj również, podobnie jak w przypadku frezowania skrawa się nadmiar materiału, jednakże w przeciwieństwie do frezowania ostrza pozostają nieruchome, porusza się zaś przedmiot poddawany obróbce.

Zaletą prac takich jak toczenie czy frezowanie CNC jest przede wszystkim ich bardzo wysoka precyzja i tym samym możliwość uzyskania niezwykle dokładnych kształtów, nawet jeśli mowa o ich niewielkich rozmiarach.

Aby efekt końcowy był jak najlepszy stosuje się również szlifowanie, które ma za zadanie przede wszystkim wygładzenie powierzchni zgodnie z założeniami projektu. Maszyny wykorzystywane w tej technice sterowane są komputerowo, dzięki czemu nie ma mowy o jakiejkolwiek pomyłce czy niewłaściwym wykonaniu. Dzięki temu możemy wytwarzać wiele identycznych narzędzi o tych samych wymiarach czy kształtach.

Frezowanie i toczenie CNC doskonale sprawdza się przy wytwarzaniu niewielkich elementów, takich jak części maszyn czy narzędzi. Wysoka precyzja prowadzonych prac powoduje, że bez trudu można wykonać nawet niewielkie elementy z dużą dokładnością. Technika stosowana jest na przykład do wytwarzania końcówek do wkrętarek czy wierteł lub podobnych.

Realizacja usług na terenie całej Polski

Nasza firma oferuje Klientom wysokiej jakości frezowanie CNC. Realizujemy usługi dla Klientów z całej Polski, zachęcamy więc do kontaktu z nami i zapoznania się z naszą ofertą. Staramy się zapewniać również bardzo atrakcyjne ceny za frezowanie CNC, mając nadzieję, że zachęci to wiele osób do skorzystania z naszych usług.

Pozostajemy do dyspozycji klientów, nie tylko pomożemy dobrać odpowiednią metodę, ale również przygotujemy ofertę na zlecone prace. Jeśli więc poszukują Państwo usług takich jak frezowanie CNC, zapraszamy do kontaktu z nami na wiele sposobów.

SIEDZIBA FIRMY:

PS JET SERVIS ARTUR SYDORYK,
MARCIN PACHOŃSKI SPÓŁKA CYWILNA

ul. Jaroszowicka 60, 43-109 Tychy

NIP: 6263031610
REGON: 381508393

DANE DO FAKTURY:
ul. Polna 11C, 41-935 Bytom